Meškytės



Dar ne taip seniai  viešuose  želdiniuose  buvo apstu  gyvatvorių ir sienučių. Jos buvo sodinamos ir auginamos kaip ypač dekoratyvus  ir nereiklus augalas.  Ko gero, jų kažkadaise buvo tiek daug, kad dabartiniai tujų  gyvatvorių  mylėtojai mosteli ranka ir tyliai tarsteli: „ Ai, čia tos...“ Pavadinimas augalo daugeliui taip pat, akivaizdu,  liko nežinomas.  Taigi, čia tos, kurios užmezga glotnius, lyg iš putplasčio vaisius – vadinasi  meškytės (Symphoricarpos  sp.). Šiuo  metu  želdiniuose projektuojama  ir sodinama dažniausiai tik labai patyrusių ir išskirtinį požiūrį į mus supančią aplinką kraštovaizdžio specialistų.



Meškytės ypač vertinamos dėl originalių uogų rudenį ir žiemą, kada mūsų soduose  sunkiai randame kažką  įdomaus. Todėl  būtent šios, švelnios ir trapios šio augalo savybės mūsų sodams  gali suteikti  spalvą ir tvarkingai lengvą  ažūrą. Žiedai yra  gausiai lankomi bičių ir kitų apdulkintojų, todėl augalas garantuoja gausų  spalvingų  ir puošnių vaisių derlių. 



Sodiname  vidutiniškai derlingoje, gerai drenuotoje arba net sausoje vietoje, mėgsta kalkingą ir molingą dirvą. Jeigu nuspręsite sodinti ar persodinti, tai gerai augs tiek  urbanizuotose  erdvėse, tiek  saugiuose  sodo  pakraščiuose. Atspari ligoms – neteršite aplinkos naudodami pesticidus ar insekticidus.